Jak si zařídit interiér?

Jak si zařídit byt?

Časopisy, televizní pořady i nejrůznější články na webu či skupiny na sociálních sítích nabízí nejrůznější rady, jak si zařídit interiér. Stejně tak jako oblečení či doplňky, i bydlení podléhá módním trendům. Pokud nepatříte mezi celebrity, které se snaží svoje bydlení ukázat celému světu v těch nejlepších barvách a demonstrovat, že bydlíte podle nejnovějších trendů, nabízíme pár starých dobrých rad, jak se zařizováním bytu začít.

Ideální stav – začít hezky od začátku. Ať už se chystáte vybavit novostavbu či plánujete kompletní rekonstrukci bytu po babičce, máte ideální startovací podmínky. Rozhlédněte se po bytě, zhodnoťte jeho prostornost, světlost, orientaci na světové strany, a nároky, které by Vaše bydlení mělo splňovat. Tyto parametry Vám hodně napoví o tom, v jakých barvách se při výběru pohybovat. Větší a prostorné pokoje snesou snáze tmavší odstíny, menším a měně prosvětleným naopak k jejich zútulnění významně pomohou barvy světlejší.

Klienti často začínají výběrem vhodné podlahy. Zde je velmi důležitá volba nejen barvy, ale i samotného materiálu. Koberec, dlažba, vinylová podlaha, laminát či dýhovaná plovoucí podlaha. Každá z těchto podlah má svoje plusy a mínusy, které je třeba důkladně zhodnotit. Naše firma nabízí nejrůznější dekory plovoucích podlah zahrnující dýhu, laminát, korek i vinyl. Podlaha zabírá největší souvislou plochu, barevná škála podlahových krytin je ohromující, vybírejte tedy pečlivě a nezapomeňte, že světlá podlaha prostory opticky rozšíří, tmavá částečně zmenší, ale zase působí útulnějším dojmem. Cena plovoucích podlah v laminátu se pohybuje cca od 350 Kč / m2, u dýhované podlahy začínáme cenově od 800 Kč / m2 bez DPH.

Interiérové dveře tvoří v interiéru o poznání menší plochu než podlaha, ale jsou obyvatelům pořád na očích. Pokud se Vám podařilo vybrat podlahu podle Vašeho gusta, máte velkou výhodu. Interiérové dveře máte již k čemu přirovnat, kombinovat a ladit. A opět jsme u materiálů. Při dnešní široké nabídce dekorů už dávno neplatí, že ke dřevu se hodí jedině dřevo. Spousta krásných interiérů vznikla například i díky kombinaci dýhy s laminátem. Interiérové dveře Sapeli, Trend i Hörmann nabízejí dveře ze všech možných povrchů. Dveře laminátové, dýhované, lesklé, matné, dveře celoskleněné… spousta materiálů a spousta barevných variant. Pokud máte možnost, půjčte si od svého dodavatele podlah vzorek, a hledejte ten správný odstín dveří. Fotografie či fotky v katalogu často dojem z barvy zkreslují, proto doporučujeme přirovnávat reálné vzorky. Vyhnete se tak možná zbytečnému překvapení.

Pokud jste si na začátku určili, že byste chtěli dveře a podlahu ladit do stejných barev, a nemůžete identickou barvu najít, doporučujeme na této strategii nelpět za každou cenu. Mnohem lepšího efektu mnohdy docílíte, pokud zvolíte cestu kontrastu, než dvě podobné barvy. Interiér se tak stane živější a dá Vám možnost kombinovat vybavení k další barvě.

Nezapomínejte na detaily. Právě detaily dělají Váš domov jedinečný a vypovídají o Vaší osobnosti. Tvar pantů, typ složení obložkové zárubně, hezká klika, zasklívací rámečky nebo dobře zvolená hrana dveří, tyto detaily jsou konkrétně pro interiérové dveře velmi důležité.

S výběrem nespěchejte a nesnažte se kopírovat bydlení, které se Vám líbilo u přátel nebo sousedů. Vždy vycházejte z vašich potřeb, zvyklostí a způsobu užívání bytu.  Pokud Vám s plánováním pomáhá architekt, nezapomeňte si promyslet navrhovaná řešení z Vašeho pohledu a nezapomeňte, že bydlet v něm budete vy.

Nejnovější články

Interiérové dveře Carman – doors
Zobrazit článek

Interiérové dveře Carman – doors

Novinka v sortimentu. Interiérové dveře ihned k odběru!

Přírodní materiály v interiéru
Zobrazit článek

Přírodní materiály v interiéru

Interiérové dveře Sapeli a bočnicové schodiště JAP Laser 1000

Interiérové dveře Sapeli s nadsvětlíkem
Zobrazit článek

Interiérové dveře Sapeli s nadsvětlíkem

Realizace v rámci rekonstrukce rodinného domu. Interiérové dveře Sapeli – přírodní dřevěná dýha ořech.