Zárubně

Krásné dveře si zaslouží i krásnou zárubeň. Vybírat můžete z mnoha druhů obložkových zárubní, které budou buď ladit s dekorem použitým na interiérové dveře, nebo mohou být naopak kontrastní. Každá z variant má něco do sebe. Nabízíme obložkové zárubně, obklad kovové zárubně, a momentálně také velmi populární skryté zárubně.

Jaké zárubně vybrat?

Zárubně pro interiérové dveře mohou mít různé povrchové úpravy. Vybírat můžete z dekorů ve folii, laminátu, dýze, stříkané barvy či kovolaminátu.
Zárubně doplňují interiérové dveře, proto se dělí na polodrážkové (viditelné panty) a bezpolodrážkové (panty skryté). Dále je potřeba promyslet, zda složení zárubně bude „na pokos“ pod úhlem 45´, nebo „na tupo“, což znamená kolmo k sobě. Šíře pohledové části zárubně je opět na volbě klienta, a to v rozmezí 6,5 – 9,5 cm, stejně tak je na zváženou, zda bude zárubeň opatřena ostrou, nebo zaoblenou hranou.

zárubně pro interiérové dveře
zárubně pro interiérové dveře
zárubně pro interiérové dveře
zárubně pro interiérové dveře

Co jsou to skryté zárubně?

Novým trendem ve světě interiéru se staly skryté zárubně. Jedná se o bezobložkové systémy pro otočné dveře určené do interiéru. Díky skrytým zárubním docílíte splynutí dveří do jedné roviny s příčkou.

Skryté zárubně jsou vyrobeny z taženého hliníku v eloxované povrchové úpravě (matná stříbrná). V případě přání zákazníka jsme schopni vyrobit skryté zárubně i v komaxitové barvě v odstínech RAL č. 3020, 7024, 7036, 8007, 9003, 9005, 9006 a 9007. Tato povrchová úprava se vyznačuje jemnou strukturou na povrchu skrytých zárubní.
Skryté zárubně lze rozdělit do dvou základních kategorií.
Zárubně Aktive JAP 910 – pro dveře otevírající se k sobě, a Aktive JAP 915 pro reverzní otevírání – směrem do místnosti.
Zárubně Emotive JAP 881 jsou určeny jak pro klasické, tak i celoskleněné dveře.

Další informace ohledně skrytých zárubní najdete v článku Skryté zárubně pro interiérové dveře, nebo Vám Vaše dotazy rádi zodpovíme osobně na našich prodejnách v Brně.

Předností skrytých zárubní je jejich různorodé použití v interiéru. Skryté zárubně mohou být osazeny do zděné, či sádrokartonové příčky o tloušťce stěny min. 125mm. Standardně se dodávají na průchozí výšku 1970mm a 2100mm. Nicméně díky své variabilitě je lze dodat dle přání zákazníka až do stavební výšky 3700mm.

Katalogy ke stažení

Zárubně – skryté

Katalog dveřních skrytých zárubní

Hrneček

Chcete vědět více?

Zastavte se za námi do některé z našich prodejen! Rádi Vám poradíme
s výběrem a předáme potřebné informace.

Jap
Par-ky
Barausse
Sapeli