Ekologické bydlení – lze zařídit interiér ekologicky?

Podle čeho se klienti nejčastěji rozhodují?

Hlavními parametry pro výběr interiérové podlahy nebo dveří byl u klientů v minulosti většinou hlavně vzhled a následně cena. V posledních letech jsme zaznamenali však také skupinu klientů, kteří jsou ekologicky zaměření a pro své bydlení chtějí nejen produkty které jsou trendy a estetické, ale vysokou důležitost přikládají také ekologii a optimální bezpečnosti pro lidské zdraví. Ať už interiér zařizujete v rámci novostavby, nebo jej rekonstruujete, je dobré věnovat dostatečnou pozornost složení jednotlivých materiálů a produktů, které do interiéru používáte.

Snad každý, kdo se chystá vymalovat interiér, věnuje pozornost složení barev, které se chystá použít. Samozřejmostí by měly být ekologické barvy, které neobsahují těkavé organické látky či jiné sloučeniny těžkých kovů. Stejně tak je potřeba věnovat pozornost nábytku, dveřím i podlahám, které do svého interiéru použijete.

V rámci naší nabídky předkládáme klientům vždy jen sortiment od prověřených dodavatelů. Výrobci nechávají své produkty testovat, opatřují si certifikace, a volbě materiálů i pojících látek věnují velkou pozornost.

Vinylová podlaha – umělý materiál, je zde zaručena bezpečnost?

Pokud kupujete vinylovou podlahu, zajímejte se o její složení. Když pomineme užitné a odolnostní vlastnosti, velké rozdíly mohou být právě v technologii výroby, a garanci „nezávadnosti“.

Vinyl je prostě vinyl, na nákupu levné vinylové podlahy může ušetřit každý…

Omyl! Zrovna u vinylových podlah je velmi důležité jejich složení. Zdaleka ne každá vinylová podlaha je vyrobena bez použití ftalátů a jiných změkčovadel, které se po instalaci mohou klidně i více jak 12 měsíců uvolňovat do ovzduší interiéru.

Pokud hledáte ekologickou a zdravotně nezávadnou podlahu, sáhněte například po zámkové vinylové podlaze Regent™ Sovereign od společnosti Adore Regent. Tato vinylová podlaha je vyrobena absolutně bez přídavku ftalátů či jiných změkčovadel. Namísto této chemie, obsahuje vinylová podlaha Regent™ Sovereign přídavek bambusového prášku. Díky tomu má tato podlaha až o 50% vyšší hustotu, než běžné celovinylové podlahy. Snese také mnohonásobně vyšší bodové zatížení, a nabízí vysokou pevnost zámků. Vinylová podlaha Regent™ Sovereign je nosné, téměř homogenní konstrukce. Jsou zde eliminovány rozdílné vlastnosti jednotlivých vrstev, není potřeba je prokládat skelnými vlákny, a nedochází k jejich odlupování. Rozměrová stabilita je zde i bez použití skelného vlákna 9x vyšší, než u tradičních vinylových podlah.

Další výhodou je fakt, že jádro i nášlapná vrstva jsou odolné proti vodě, a rezistentní plísním a houbám. I to je z důvodu neurotoxicity plísní velmi důležité. Podlahy Adore Regent získaly uznávanou certifikaci FloorScore®. Jedná se o nejuznávanější standard kvality vnitřního ovzduší (IAQ) v průmyslu objektových podlahových krytin.

Díky této certifikaci je garantováno, že podlahy Adore® jsou bezpečné pro vnitřní prostředí, a kvalitu vnitřního ovzduší nijak neohrožují. Certifikace FloorScore® byla vyvinuta na základě standardů metodiky používané na kalifornském ministerstvu zdravotnictví.

Podlahy Adore® jsou také vedeny v certifikaci CHPS, sekci č.01350 pro školy a veřejnou bezpečnost vnitřního ovzduší. Všechny produkty společnosti Adore® jsou schváleny nejpřísnějšími certifikáty pro čistotu vnitřního ovzduší. A co ta zmiňovaná ekologie? Vinylová podlaha Sovereign je navíc ze 100% recyklovatelná.

Interiérové dveře

Ani u interiérových dveří nemusí být situace zrovna jednoduchá. Základem konstrukce může být masivní rám, ale také rám z lepené dřevotřísky. Uvnitř se nachází papírová voština, odlehčená či plná dřevotřísková deska.
Někteří výrobci používají tvrzenou PUR desku. Ta přináší bezesporu uživatelům spoustu výhod, jako jsou lehkost, tepelná izolace, ale zároveň může obsahovat velké množství chemických látek.

Povrch lze vybírat z umělých materiálů – CPL, HPL, Polyuretan, nebo také z přírodní dřevěné dýhy. V nabídce výrobců je také povrchová úprava interiérových dveří se stříkanou či navalovanou barvou. Jak jsme se zmínili na začátku, ani s barvami to není zrovna jednoduché. Pro kvalitní výrobce je použití „bezpečných“ barev samozřejmost. V našem sortimentu nabízíme pouze interiérové dveře od prověřených výrobců. Dveře Trend, interiérové dveře Sapeli či dveře Hörmann vyrábějí funkční a bezpečné dveře pro každý interiér. 

Jako konkrétní příklad můžeme uvést předního českého výrobce interiérových dveří, firmu SAPELI. Interiérové dveře SAPELI s povrchem ve vybrané barvě lze zvolit jak ručně stříkané, nebo takzvaně navalované. Dveře s navalovanou barvou mají po nanesení 6-ti vrstev barvy navíc povrch vytvrzen pomocí UV paprsků, což zaručuje jejich vysokou odolnost. Při výrobě jsou použité pouze ekologické barvy, se zdravotním atestem. 

Naše společnost se věnuje jak dodávce, tak i montáži interiérových prvků. Pokud interiér rekonstruujete, zajistíme také ekologickou likvidaci původního vybavení. 

Hrneček

Chcete vědět více?

Zastavte se za námi do některé z našich prodejen! Rádi Vám poradíme
s výběrem a předáme potřebné informace.

Nejnovější články

Bezobložkové stavební pouzdro JAP
Zobrazit článek

Bezobložkové stavební pouzdro JAP

Bezobložkové stavební pouzdro AKTIVE a EMOTIVE

Sobotní otevírací doba
Zobrazit článek

Sobotní otevírací doba

Máme pro Vás otevřeno také v sobotu. Pokud potřebujete prodiskutovat Váš projekt s technikem, domluvte si předem schůzku. Vyhnete se tak případnému čekání.

Ekologické bydlení – lze zařídit interiér ekologicky?
Zobrazit článek

Ekologické bydlení – lze zařídit interiér ekologicky?

Chcete mít bezpečný a ekologický interiér? Vybírejte u ověřených dodavatelů.