Kliky

Dveřní kování může významnou mírou ovlivnit vzhled nejen dveří, ale i celého interiéru, pokud se vhodně zkombinuje s ostatními doplňky. Proto nabízíme širokou škálu materiálů a typů kování včetně doplňků od předních domácích i zahraničních producentů. To správné kování a inspiraci pro Vaše dveře naleznete v katalozích našich hlavních dodavatelů. Všechna kování od níže uvedených výrobců je možné použít také na interiérové dveře TREND
a interiérové dveře Sapeli.

Jak vybrat kliku pro interiérové dveře?

Výrobci dveří říkají, že interiérové dveře dělají domov. Jejich nedílnou součástí je však klika, a aby jste jejich krásu podtrhli, vyplatí se výběr kování neuspěchat, a zvolit takovou kliku, která Vám perfektně sedne do ruky, bude vzhledově interiérové dveře doplňovat a hlavně, její životnost bude plně v souladu s životností vybraných dveří.

„Máte už vybranou nějakou kliku?“ Tak přesně tohle je otázka, která u nás na prodejně zazní při jednání s každým zákazníkem. Odpověď „ne“ nás tady opravdu nepřekvapuje. Na českém trhu je k dispozici opravdu velmi široký výběr klik a kování. Jsou zde dostupné produkty jak českých, tak i zahraničních výrobců, mnohdy i s širokým spektrem sortimentu dalších dveřních či jiných interiérových doplňků.

Pro základní orientaci předkládáme pár údajů o klikách a jejich variantách.

Klika se dá rozdělit na rozetovou a štítkovou.
Rozetová klika se skládá ze dvou oddělených dílů – vrchní díl s klikou a spodní díl s rozetou a otvorem pro klíč. V nabídce je velké množství kulatých
i hranatých variant.
Štítková klika – klika i otvor pro klíč jsou součástí jediného štítku, který může být oválného, či hranatého designu.

Čím budete dveře zamykat? I to je potřeba určit. Pro klasické interiérové dveře jsou většinou používány dózické klíče (BB),
u protipožárních či klima interiérových dveří je nutno použít kování s cylindrickou vložkou – pro klasický fabkový zámek. (PZ)

Namísto kliky může být kování opatřeno i tzv. koulí buď z jedné, nebo i z obou dvou stran. Pokud dojde ke kombinaci klika/koule, je nutné specifikovat orientaci, k pravým dveřím pravou kliku, k levým levou. U reverzního otevírání je to naopak, k levým pravou, k pravým levou.

Jaký materiál zvolit? Pro maximální zjednodušení lze kliky rozdělit podle barev na stříbrné, zlaté, měděné a černé. Skutečnost je samozřejmě podstatně složitější. Nejčastější materiály k výrobě a povrchové úpravě klik jsou nerez, chrom, nikl, hliník, mosaz a například velmi odolný titan. Každý výrobce může mít vzhledově odlišné zpracování materiálu, proto doporučujeme nespoléhat se pouze na obrázky z katalogu, ale vybrané kování, případně si alespoň materiál od vybraného výrobce, fyzicky prohlédnout.

V našich prodejnách máme vystaveno velké množství klik od předních českých firem. Pro podrobné nastudování Vás tedy zveme k nám do ABH design. Určitě si vyberete ten správný šperk pro Vaše interiérové dveře.

TWIN

Společnost TWIN se věnuje vývoji a výrobě kvalitního kování pro interiérové dveře i okna. Neustále obohacuje svůj široký sortiment modelů. Vybírat můžete i z velké škály bezpečnostního kování pro vchodové interiérové dveře, kliky a madla pro skleněné a posuvné dveře,

a mnoho dalších doplňků, jako jsou magnetické zámky, dveřní zavírače či mušle pro posuvné dveře.

klika pro interiérové dveře
klika pro interiérové dveře

M&T

Společnost M&T se specializuje na výrobu designových klik. Jedná se
o tradiční českou strojírenskou firmu, která se nebojí zavádět nové technologické postupy a navrhovat inovativní design.

COBRA

Společnost COBRA je dlouholetým českým dodavatelem stavebního kování, které jsou dodávány jak do soukromých, tak i komerčních projektů. Rozmanitost sortimentu umožňuje cenovou dostupnost pro všechny typy zákazníků.

klika pro interiérové dveře

AC-T servis

Hlavním sortimentem firmy Společnost AC-T servis je dveřní kování. Specializují se také na doplňky ke dveřím, systémy generálního klíče, větrací mřížky v hliníkovém, dřevěném i plastovém provedení.

Holar

Firma Holar nabízí stavební kování a výrobky z nerezové oceli
a plastu. Společnost disponuje výrobními a prodejními areály ve Šlapanicích a Náměšti nad Oslavou.

klika pro interiérové dveře

Katalogy ke stažení

Kliky Twin

Katalog kování TWIN 2022-2023

Kliky AC-T

Katalog kování  AC-T servis 2022

Kliky M&T

Katalog kování M&T 2023

Kliky HOLAR

Katalog kování  HOLAR 2023

Kliky COBRA

Katalog klik značky  COBRA

Kliky Design Convex

Katalog klik Design Convex

Hrneček

Chcete vědět více?

Zastavte se za námi do některé z našich prodejen! Rádi Vám poradíme
s výběrem a předáme potřebné informace.

Jap
Par-ky
Barausse
Sapeli