Dveře Sapeli – vlastní montáž

Sortiment firmy Sapeli, převážně interiérové dveře, dodáváme a instalujeme již od roku 1994. S montážemi těchto produktů máme tedy bohaté zkušenosti, a jako jedni z mála se můžeme také prokázat certifikací, kterou nám firma Sapeli udělila, pro prodej a instalaci interiérových a speciálních dveří, jako jsou protipožární dveře, bezpečnostní dveře, dveře s Klima úpravou a podobně.

Pokud jste usoudili, že si interiérové dveře Sapeli chcete nainstalovat sami, shrnuli jsme pro Vás pár bodů, na které je dobré před a během montáže myslet.

  • montáž provádějte vždy dle montážního návodu
  • používejte výhradně doporučené prostředky (lepidla, tmely, pěny…)
  • při montáži postupujte šetrně, vyhnete se tak možnému poškození výrobku
  • dbejte zvýšené pozornosti při rozbalování obložkové zárubně, kterou je třeba pomalu vysunout tak, aby nedošlo k jejímu zlomení

Závěsy šroubujte do předvrtaných otvorů, nikdy je nezatloukejte!
Samotná montáž pro dveře Sapeli spočívá v zavěšení křídla na závěsy. Po kontrole usazení dveřní křídlo seřiďte. Seřízení se provádí jednoduše pomocí závěsů (pokud to umožňují) jejich částečným vyšroubováním nebo naopak zašroubováním. Pamatujte na to, že správné seřízení dveří Sapeli má vliv na funkci dveřního křídla. Dveře nikdy nesmí drhnout a musejí být uzavíratelné a uzamykatelné.
Dveře opatřeny mechanickým prahem je nutné po zavěšení seřídit. Seřízení mechanického prahu se provádí na závěsové straně povytažením ovládací střelky prahu a jejím následným částečným vyšroubováním (práh se více vysune) nebo naopak zašroubováním (menší vysunutí prahu a sníží se odpor při zavírání).

Abyste se z nových dveří Sapeli mohli těšit co možná nejdéle, používejte pouze výrobcem doporučené doplňky (kliky, zámky, závěsy, kukátka, samozavírače, otvírače). Při montáži doplňků se vždy řiďte přiloženými návody.
Nesprávná montáž samozavírače může způsobit poškození dveří nebo zárubně.

Dveře Sapeli vybavené samozavíračem je možné otevřít maximálně na 150°, úhel otevření se omezí dveřní zarážkou.

Po zavěšení křídla proveďte montáž kliky. Při jejím osazování se vždy řiďte montážním návodem výrobce kování!

Další informace o aktuální nabídce najdete v kategorii interiérové dveře Sapeli.
Máte dotazy? Neváhejte nás kontaktovat!

Nejnovější články

Bezobložkové stavební pouzdro JAP
Zobrazit článek

Bezobložkové stavební pouzdro JAP

Bezobložkové stavební pouzdro AKTIVE a EMOTIVE

Sobotní otevírací doba
Zobrazit článek

Sobotní otevírací doba

Máme pro Vás otevřeno také v sobotu. Pokud potřebujete prodiskutovat Váš projekt s technikem, domluvte si předem schůzku. Vyhnete se tak případnému čekání.

Ekologické bydlení – lze zařídit interiér ekologicky?
Zobrazit článek

Ekologické bydlení – lze zařídit interiér ekologicky?

Chcete mít bezpečný a ekologický interiér? Vybírejte u ověřených dodavatelů.