Venkovní podlaha – Bangkirai Yellow Balau

Venkovní podlaha na terasu – Bangkirai Yellow Balau

V nabídce interiérových podlah se člověk někdy až ztrácí. Pokud přišla na řadu venkovní podlaha na terasu, balkón či pergolu, možná jste si všimli, že nabídka přírodních podlahovin, které by vyžadovaly minimum údržby a zároveň se vyznačovaly extrémní odolností, zase tak rozsáhlá není. Už více jak 20 let dovážíme do ČR kvalitní venkovní podlahy Bangkirai Yellow Balau, které pochází z velké části z Malajsie a Indonésie.

Odolnost a vzhled

Díky své pevnosti a tvrdosti je to ideální materiál k použití na venkovní prostory, které jsou vystaveny všemožným povětrnostním podmínkám. Bangkirai navíc vyniká extrémní odolností vůči dřevokaznému hmyzu či plísním. Přirozená barva venkovní podlahy Bangkirai Yellow Balau je hnědá, někdy s prvky žluté. Jedná se o přírodní materiál, což zaručuje originalitu každého prkna.

Jak probíhá údržba?

Venkovní podlaha Bangkirai může být i bezúdržbová. Pokud klient preferuje spíše našedlé tóny dřeva – tzv. šedou patinu, má po pokládce podlahy v podstatě po starostech. Bez ošetření olejem podlaha postupně získá našedlý odstín, který nijak neovlivňuje její kvalitu či pevnost. Pro udržení hnědého či hnědo-červeného tónu vyžaduje terasové dřevo Bangkirai údržbu 1x ročně speciálním olejem. Tím se docílí k udržení či oživení požadované barvy.

Venkovní podlaha a její montáž

Nejdříve je třeba vytvořit rošt z podkladových hranolů, na které se následně přivrtají samotná prkna. Pokud byste uvažovali o montáži svépomocí, je potřeba počítat s tím, že díky velké tvrdosti dřeva je zapotřebí použít profesionální nářadí a opravdu kvalitní šrouby.

Nejnovější články

Ekologické bydlení – lze zařídit interiér ekologicky?
Zobrazit článek

Ekologické bydlení – lze zařídit interiér ekologicky?

Chcete mít bezpečný a ekologický interiér? Vybírejte u ověřených dodavatelů.

Skleněný obklad za kuchyňskou linku z Grafoskla
Zobrazit článek

Skleněný obklad za kuchyňskou linku z Grafoskla

Jak vybrat správný motiv pro obklad za kuchyňskou linku?

Interiérové dveře Carman – doors
Zobrazit článek

Interiérové dveře Carman – doors

Novinka v sortimentu. Interiérové dveře ihned k odběru!