Stavební pouzdro

Každý den se na našich prodejnách setkáváme s dotazy týkající se posuvných dveří. Specifikace od klientů mnohdy zní různě, klienti shání „ šoupací“ dveře do zdi, nebo-li „šoupačky“, až po dveře „zásuvné do stavební kapsy“, my jsme převzali názvosloví od předního výrobce stavebních pouzder v České Republice, firmy JAP, a nabízíme klientům jednoduše stavební pouzdro pro posuvné dveře.

Jedná se v podstatě o konstrukci, která je zabudována ve zděné či sádrokartonové příčce. V této konstrukci jsou interiérové dveře zavěšeny, a jednoduchým způsobem zajíždějí do zdi, respektive do stavebního pouzdra, které však není vidět, jelikož je překryto sádrokartonovým záklopem, nebo omítkou.

Stavební pouzdra existují v následujících modelových řadách.

Modelová řada NORMA zahrnuje nejběžnější základní typy stavebních pouzder pro posuvné dveře.

  • Standartní stavební pouzdro STANDART nabízí řešení pro posuvné (zasouvací) dveře jednokřídlé.
  • Stavební pouzdro KOMFORT je určeno pro dvoukřídlé dveře, které se vysouvají proti sobě.
  • Stavební pouzdro UNIBOX je v podstatě dvojité pouzdro, v němž jsou hned dvoje jednokřídlé dveře, které nabízí možnost uzavírat dva vedle sebe sousedící pokoje, přičemž každé dveřní křídlo jde na opačnou stranu.
  • Stavební pouzdro NORMA PARALEL je typ dvojitého stavebního pouzdra, do kterého zajíždí dvě dveřní křídla jedním směrem, tedy paralelně za sebou.

Všechny typy stavebních pouzder lze použít jak pro zděnou, tak i sádrokartonovou příčku.

Modelová řada LATENTE nabízí stavební pouzdro, které umožní instalovat zárubeň do jedné roviny s obrysem stěny. Opět je zde nabídka využití pro jednokřídlé dveře – LATENTE STANDARD, či dvoukřídlé dveře LATENTE KOMFORT.

Modelová řady AKTIVE a EMOTIVE poskytují řešení pro klienty, kteří požadují bezobložkové stavební pouzdro jak pro jednokřídlé, tak i dvoukřídlé interiérové dveře.

Použitím posuvných dveří získáte nejen elegantní řešení otevírání, úsporu místa, a maximální využití prostoru, ale také naprosto bezbariérovou úpravu Vašeho interiéru.

Nejnovější články

Skleněný obklad za kuchyňskou linku z Grafoskla
Zobrazit článek

Skleněný obklad za kuchyňskou linku z Grafoskla

Jak vybrat správný motiv pro obklad za kuchyňskou linku?

Interiérové dveře Carman – doors
Zobrazit článek

Interiérové dveře Carman – doors

Novinka v sortimentu. Interiérové dveře ihned k odběru!

Přírodní materiály v interiéru
Zobrazit článek

Přírodní materiály v interiéru

Interiérové dveře Sapeli a bočnicové schodiště JAP Laser 1000