Stavební pouzdro

Každý den se na našich prodejnách setkáváme s dotazy týkající se posuvných dveří. Specifikace od klientů mnohdy zní různě, klienti shání „ šoupací“ dveře do zdi, nebo-li „šoupačky“, až po dveře „zásuvné do stavební kapsy“, my jsme převzali názvosloví od předního výrobce stavebních pouzder v České Republice, firmy JAP, a nabízíme klientům jednoduše stavební pouzdro pro posuvné dveře.

Jedná se v podstatě o konstrukci, která je zabudována ve zděné či sádrokartonové příčce. V této konstrukci jsou interiérové dveře zavěšeny, a jednoduchým způsobem zajíždějí do zdi, respektive do stavebního pouzdra, které však není vidět, jelikož je překryto sádrokartonovým záklopem, nebo omítkou.

Stavební pouzdra existují v následujících modelových řadách.

Modelová řada NORMA zahrnuje nejběžnější základní typy stavebních pouzder pro posuvné dveře.

  • Standartní stavební pouzdro STANDART nabízí řešení pro posuvné (zasouvací) dveře jednokřídlé.
  • Stavební pouzdro KOMFORT je určeno pro dvoukřídlé dveře, které se vysouvají proti sobě.
  • Stavební pouzdro UNIBOX je v podstatě dvojité pouzdro, v němž jsou hned dvoje jednokřídlé dveře, které nabízí možnost uzavírat dva vedle sebe sousedící pokoje, přičemž každé dveřní křídlo jde na opačnou stranu.
  • Stavební pouzdro NORMA PARALEL je typ dvojitého stavebního pouzdra, do kterého zajíždí dvě dveřní křídla jedním směrem, tedy paralelně za sebou.

Všechny typy stavebních pouzder lze použít jak pro zděnou, tak i sádrokartonovou příčku.

Modelová řada LATENTE nabízí stavební pouzdro, které umožní instalovat zárubeň do jedné roviny s obrysem stěny. Opět je zde nabídka využití pro jednokřídlé dveře – LATENTE STANDARD, či dvoukřídlé dveře LATENTE KOMFORT.

Modelová řady AKTIVE a EMOTIVE poskytují řešení pro klienty, kteří požadují bezobložkové stavební pouzdro jak pro jednokřídlé, tak i dvoukřídlé interiérové dveře.

Použitím posuvných dveří získáte nejen elegantní řešení otevírání, úsporu místa, a maximální využití prostoru, ale také naprosto bezbariérovou úpravu Vašeho interiéru.

Nejnovější články

Grafosklo jako obklad za kuchyňskou linku
Zobrazit článek

Grafosklo jako obklad za kuchyňskou linku

Grafosklo je možné použít nejen pro interiérové dveře, ale také jako obklad za kuchyňskou linku. Prohlédněte si naše realizace a načerpejte trochu inspirace.

Interiérové dveře Sapeli – měnitelný povrch
Zobrazit článek

Interiérové dveře Sapeli – měnitelný povrch

Hledáte dveře, které budou odpovídat Vámi zvolené barvě, a v nabídce klasických dekorů prostě nejsou k dostání? Nezoufejte. Interiérové dveře Sapeli s povrchovou úpravou karton jsou v tomto případě tou správnou volbou. Na karton můžete natírat libovolné barvy, lepit tapety, či nechat k jejich výzdobě volnou ruku třeba dětem.

Jak se instalují bezpečnostní dveře Sherlock
Zobrazit článek

Jak se instalují bezpečnostní dveře Sherlock

Jak to vypadá, když se instalují bezpečnostní dveře dveře Sherlock a k nim příslušná bezpečnostní zárubeň?