Stavební pouzdro

Stavební pouzdra pro posuvné dveře

Denně se na našich prodejnách setkáváme s dotazy týkajících se posuvných dveří. Specifikace od klientů mnohdy zní různě, klienti shání „ šoupací“ dveře do zdi, „šoupačky“, „zastrkovačky“ nebo dveře „zásuvné do stavební kapsy“. 

Princip je jasný, dveře nejsou usazeny v klasické zárubni, ale jsou nainstalovány buď na kolejnici, která vede nad stavebním otvorem, a dveře se tedy pohybují před stěnou, nebo jsou upevněny do mechanismu stavebního pouzdra, které je zabudováno přímo do příčky, a při otevření se zasunou celé do pouzdra (pohledově do zdi). 

Největším českým výrobcem stavebních pouzder je společnost JAP, která momentálně nabízí 4 typy pouzder určených pro dveře s obložkovou zárubní,
a 2 modelové řady určené pro dveře zcela bez obložkové zárubně. 

Jak stavební pouzdro funguje

Jedná se v podstatě o konstrukci, která je zabudována ve zděné či sádrokartonové příčce. V této konstrukci jsou interiérové dveře zavěšeny, a jednoduchým způsobem zajíždějí do zdi, respektive do stavebního pouzdra, které však není vidět, jelikož je překryto sádrokartonovým záklopem, nebo omítkou.

Typy stavebních pouzder

Stavební pouzdra jsou k dostání jak pro jednokřídlé, tak i dvoukřídlé interiérové dveře

  • Standardní stavební pouzdro Norma STANDARD nabízí řešení pro posuvné (zasouvací) dveře jednokřídlé.
  • Stavební pouzdro Norma KOMFORT je určeno pro dvoukřídlé dveře, které se vysouvají proti sobě.
  • Stavební pouzdro Norma UNIBOX je v podstatě dvojité pouzdro, v němž jsou hned dvoje jednokřídlé dveře, které nabízí možnost uzavírat dva vedle sebe sousedící pokoje, přičemž každé dveřní křídlo jde na opačnou stranu.
  • Stavební pouzdro Norma PARALEL je typ dvojitého stavebního pouzdra, do kterého zajíždí dvě dveřní křídla jedním směrem, tedy paralelně za sebou.

Skvělou zprávou je, že všechny typy stavebních pouzder lze použít jak pro zděnou, tak i sádrokartonovou příčku. Je potřeba tento požadavek jen vyznačit
v objednávce. 

Standardní rozměry stavebních pouzder JAP máme skladem, můžete je pohodlně objednat na našem e-shopu. 

Zajímavou variantou pro využití stavebních pouzder jsou modelové řady Latente, Aktive a Emotive. Ve všech případech se jedná o stavební pouzdra, které zajistí, aby dveřní křídlo i zárubeň lícovaly se stěnou

Modelová řada LATENTE se využívá v případech, kdy klienti požadují viditelnou zárubeň umístěnou v jedné rovině s obrysem stěny. Opět je zde nabídka využití pro jednokřídlé dveře – LATENTE STANDARD, či dvoukřídlé dveře LATENTE KOMFORT.

Modelová řady AKTIVE a EMOTIVE poskytují řešení pro klienty, kteří upřednostňují minimalistický styl, a přejí si realizovat interiérové dveře bez / nebo s minimálně viditelnou zárubní.  Jedná se v zásadě o  bez obložkové stavební pouzdro, opět může být použito jak pro jednokřídlé, tak i dvoukřídlé interiérové dveře. Výroba stavebních pouzder Aktive, Emotive i Latente podléhá zakázkové výrobě. Termín dodání od objednávky je cca 4 týdny.

Použitím posuvných dveří získáte nejen elegantní řešení otevírání, úsporu místa, a maximální využití prostoru, ale také naprosto bezbariérovou úpravu Vašeho interiéru.

Hrneček

Chcete vědět více?

Zastavte se za námi do některé z našich prodejen! Rádi Vám poradíme
s výběrem a předáme potřebné informace.

Nejnovější články

Bezobložkové stavební pouzdro JAP
Zobrazit článek

Bezobložkové stavební pouzdro JAP

Bezobložkové stavební pouzdro AKTIVE a EMOTIVE

Sobotní otevírací doba
Zobrazit článek

Sobotní otevírací doba

Máme pro Vás otevřeno také v sobotu. Pokud potřebujete prodiskutovat Váš projekt s technikem, domluvte si předem schůzku. Vyhnete se tak případnému čekání.

Ekologické bydlení – lze zařídit interiér ekologicky?
Zobrazit článek

Ekologické bydlení – lze zařídit interiér ekologicky?

Chcete mít bezpečný a ekologický interiér? Vybírejte u ověřených dodavatelů.