Rekonstrukce panelového bytu

Kdo někdy realizoval rekonstrukci interiéru v panelovém bytě, určitě potvrdí, že se jedná sice o náročnou disciplínu. Výsledkem je ovšem dobrý pocit z krásného nového bydlení. Pro mladou rodinu z Kuřimi jsme dodávali a instalovali plovoucí laminátové podlahy, pouzdro pro posuvné dveře, dveře, zárubně, a v neposlední řadě vstupní bezpečnostní dveře.

Nejnepříjemnější ale velmi efektivní úpravou je vyříznutí starých kovových zárubní, které bývají často deformované, a obecně se k jejich obkladu přistupuje jen pokud je to nezbytně nutné. Po vyříznutí je k dispozici stavební otvor přizpůsobený potřebným rozměrům, a proto už klientům nebrání nic ve výběru obložkových zárubní dle jejich gusta.

oblozkova zaruben + dvere Sapeli
oblozkova zaruben + dvere Sapeli

Jelikož si klienti přáli podlahu, která bude odolná, a zároveň jednoduchá na údržbu, vybrali si do chodby laminátovou podlahu Pergo, s motivem dlažby. Do ostatních pokojů jsme instalovali laminátovou podlahu v dekoru dřeva.

 

Protože zde došlo i na rekonstrukci koupelny, bylo potřeba vybrat interiérové dveře, které se vejdou do malého prostoru, a zároveň nebudou zasahovat do místnosti. Zvolili jsme proto skládací lamelové dveře z nabídky firmy Sapeli. Klienti tak získali dveře v identickém dekoru, který byl použit na všechny ostatní interiérové dveře, pozměněn byl u nich jen způsob otevírání.

Aby se klienti ve svém staro-novém bytě cítili bezpečně, namísto původních obyčejných vstupních dveří jsme dodali bezpečnostní zárubeň a bezpečnostní protipožární dveře Sherlock. Bezpečnostní dveře mají uvnitř zabudované trny, které zajíždí přímo do kovové zárubně. Jedná se o dveře s certifikovanou odolností vůči vloupání podle evropské normy. Zároveň se jedná i o dveře s protipožární úpravou.

Nejnovější články

Grafosklo jako obklad za kuchyňskou linku
Zobrazit článek

Grafosklo jako obklad za kuchyňskou linku

Grafosklo je možné použít nejen pro interiérové dveře, ale také jako obklad za kuchyňskou linku. Prohlédněte si naše realizace a načerpejte trochu inspirace.

Interiérové dveře Sapeli – měnitelný povrch
Zobrazit článek

Interiérové dveře Sapeli – měnitelný povrch

Hledáte dveře, které budou odpovídat Vámi zvolené barvě, a v nabídce klasických dekorů prostě nejsou k dostání? Nezoufejte. Interiérové dveře Sapeli s povrchovou úpravou karton jsou v tomto případě tou správnou volbou. Na karton můžete natírat libovolné barvy, lepit tapety, či nechat k jejich výzdobě volnou ruku třeba dětem.

Jak se instalují bezpečnostní dveře Sherlock
Zobrazit článek

Jak se instalují bezpečnostní dveře Sherlock

Jak to vypadá, když se instalují bezpečnostní dveře dveře Sherlock a k nim příslušná bezpečnostní zárubeň?