Jaký materiál vybrat pro interiérové dveře?

Jaký materiál vybrat pro Vaše interiérové dveře?

Možnosti povrchových úprav pro interiérové dveře jsou v současné době tak rozsáhlé, že i odborníci z oboru stavebnictví mají občas problém se v nabídce zorientovat. V našem sortimentu máme zastoupeny všechny možnosti povrchových úprav, kde si mají možnost vybrat jak milovníci přírodních materiálů, tak i vyznavači moderního umělého povrchu.
Každý povrch má svoje plusy a mínusy, ať už vás limituje cena, vzhled nebo odolnost, díky důkladnému zhodnocení požadavků a představ máte možnost zvolit tu nejlepší variantu pro Vaše bydlení.

Každý výrobce zpracovává a navrhuje povrchovou úpravu dle svých výrobních možností, proto většinou nenarazíte na dva identické povrchy.
Interiérové dveře Sapeli nabízíme s povrchovou úpravou laminát, přírodní dřevěná dýha, vysoký lesk, stříkaná barva dle RAL vzorníku a fólie.

Laminát disponuje rozsáhlou škálou dekorů, které zaručují jednotnost u všech objednaných dveří a zárubní, bez ohledu na časové rozmezí objednávek. Většinou se vyrábí v dekorech přírodních materiálů, výjimkou však nejsou ani barevné lamináty dle RAL vzorníku. Laminát můžeme dělit na CPL laminát, který disponuje tloušťkou 0,2 mm, a HPL laminát, určený převážně do komerčních či jinak výrazně namáhaných objektů, tloušťka je zde 0,8 mm.

Přírodní dřevěná dýha je druhou nejčastěji používanou povrchovou úpravou pro interiérové dveře. Jedná se o 100% přírodní materiál, kde jsou zachovány základní vlastnosti dřeva. Interiérové dveře v dýze budou vždy příjemné na dotek, díky pečlivému opracování a přelakování 4-mi vrstvami UV laku si zachovají vysokou odolnost, a co se dekorů týče, i zde pravděpodobně vzhledem k nabídce více jak 100 dekorů, strávíte při výběru nějakou tu chvilku. Pokud byste potřebovali sladit nové dveře do Vámi požadovaného odstínu, není problém vyrobit interiérové dveře Sapeli v surovém stavu, a nechat je domořit dle Vašich požadavků. Jako všechny přírodní materiály, i dřevěná dýha si zachovává svoji jedinečnou vlastnost postupem času „vyzrát“ a získat si díky oxidaci svoji barvu. Při objednávce interiérových dveří se vždy vyrábí pro danou zakázku dveře z jedné šarže dýhy, barevnost je tak zachována, interiérové dýhované dveře se u výrazných dřevin mohou lišit svoji kresbou, což je důkaz jedinečnosti a krásy přírodních materiálů. Všechny dýhované povrchy Sapeli jak z tuzemských, tak i exotických dřevin, jsou vybírány a certifikovány zcela v souladu s obnovitelnými zdroji přírody.

Vysoký lesk či mat, i tato povrchová úprava si našla cestu do českých interiérů. Barevná škála se skládá z 11 základních barev od nejžádanější bílé, přes champange, červenou či luxusně vypadající černou. Při použití interiérových dveří v dekoru vysoký lesk / mat vybírejte z modelových řad Sapeli Linum, Lotos, Elegant a Hanum. Pro interiérové dveře s úpravou lesk / mat, používáme nejčastěji stříbrné zárubně z kovolaminátu. Lesklé povrchy jsou obecně náchylnější k viditelnějším stopám např. po otiscích prstů, díky hladkému a ucelenému povrchu však není údržba nijak náročná.

Barevný lak jako povrchová úprava dveří Sapeli je další skvělou variantou, jak oživit interiér domu či kanceláře. Nejčastěji používané barvy jsou bílá a slonová kost, nápadům se zde však meze nekladou, a proto nabízíme nástřik jakoukoliv RAL barvou dle vzorníku. Kromě širokého výběru barev dbáme na to, aby se jednalo o odolné barvy se zdravotním atestem. Nástřik probíhá ručně na MDF desku v několika vrstvách, následně je barva vytvrzena pomocí UV lampy.

Fólie – povrchová úprava vhodná pro málo namáhané prostory. Fóliové dveře jsou velmi často používány developery jako standard při vybavování bytů. Výhodou je nízká pořizovací cena, která sebou však nese i nižší odolnost a pravděpodobnější náchylnost k poškození.

 

Nejnovější články

Grafosklo jako obklad za kuchyňskou linku
Zobrazit článek

Grafosklo jako obklad za kuchyňskou linku

Grafosklo je možné použít nejen pro interiérové dveře, ale také jako obklad za kuchyňskou linku. Prohlédněte si naše realizace a načerpejte trochu inspirace.

Interiérové dveře Sapeli – měnitelný povrch
Zobrazit článek

Interiérové dveře Sapeli – měnitelný povrch

Hledáte dveře, které budou odpovídat Vámi zvolené barvě, a v nabídce klasických dekorů prostě nejsou k dostání? Nezoufejte. Interiérové dveře Sapeli s povrchovou úpravou karton jsou v tomto případě tou správnou volbou. Na karton můžete natírat libovolné barvy, lepit tapety, či nechat k jejich výzdobě volnou ruku třeba dětem.

Jak se instalují bezpečnostní dveře Sherlock
Zobrazit článek

Jak se instalují bezpečnostní dveře Sherlock

Jak to vypadá, když se instalují bezpečnostní dveře dveře Sherlock a k nim příslušná bezpečnostní zárubeň?