Jaký materiál vybrat pro interiérové dveře?

Jaký materiál vybrat pro Vaše interiérové dveře?

Možnosti povrchových úprav pro interiérové dveře jsou v současné době tak rozsáhlé, že i odborníci z oboru stavebnictví mají občas problém se v nabídce zorientovat. V našem sortimentu máme zastoupeny všechny možnosti povrchových úprav, kde si mají možnost vybrat jak milovníci přírodních materiálů, tak i vyznavači moderního umělého povrchu.
Každý povrch má svoje plusy a mínusy, ať už vás limituje cena, vzhled nebo odolnost, díky důkladnému zhodnocení požadavků a představ máte možnost zvolit tu nejlepší variantu pro Vaše bydlení.

Každý výrobce zpracovává a navrhuje povrchovou úpravu dle svých výrobních možností, proto většinou nenarazíte na dva identické povrchy.
Interiérové dveře Sapeli nabízíme s povrchovou úpravou laminát, přírodní dřevěná dýha, vysoký lesk, stříkaná barva dle RAL vzorníku a fólie.

 

 

Laminát disponuje rozsáhlou škálou dekorů, které zaručují jednotnost u všech objednaných dveří a zárubní, bez ohledu na časové rozmezí objednávek. Většinou se vyrábí v dekorech přírodních materiálů, výjimkou však nejsou ani barevné lamináty dle RAL vzorníku. Laminát můžeme dělit na CPL laminát, který disponuje tloušťkou 0,2 mm, a HPL laminát, určený převážně do komerčních či jinak výrazně namáhaných objektů, tloušťka je zde 0,8 mm.

 

Přírodní dřevěná dýha je druhou nejčastěji používanou povrchovou úpravou pro interiérové dveře. Jedná se o 100% přírodní materiál, kde jsou zachovány základní vlastnosti dřeva. Interiérové dveře v dýze budou vždy příjemné na dotek, díky pečlivému opracování a přelakování 4-mi vrstvami UV laku si zachovají vysokou odolnost, a co se dekorů týče, i zde pravděpodobně vzhledem k nabídce více jak 100 dekorů, strávíte při výběru nějakou tu chvilku. Pokud byste potřebovali sladit nové dveře do Vámi požadovaného odstínu, není problém vyrobit interiérové dveře Sapeli v surovém stavu, a nechat je domořit dle Vašich požadavků. Jako všechny přírodní materiály, i dřevěná dýha si zachovává svoji jedinečnou vlastnost postupem času „vyzrát“ a získat si díky oxidaci svoji barvu. Při objednávce interiérových dveří se vždy vyrábí pro danou zakázku dveře z jedné šarže dýhy, barevnost je tak zachována, interiérové dýhované dveře se u výrazných dřevin mohou lišit svoji kresbou, což je důkaz jedinečnosti a krásy přírodních materiálů. Všechny dýhované povrchy Sapeli jak z tuzemských, tak i exotických dřevin, jsou vybírány a certifikovány zcela v souladu s obnovitelnými zdroji přírody.nost a pravděpodobnější náchylnost k poškození.

 

Vysoký lesk či mat, i tato povrchová úprava si našla cestu do českých interiérů. Barevná škála se skládá z 11 základních barev od nejžádanější bílé, přes champange, červenou či luxusně vypadající černou. Při použití interiérových dveří v dekoru vysoký lesk / mat vybírejte z modelových řad Sapeli Linum, Lotos, Elegant a Hanum. Pro interiérové dveře s úpravou lesk / mat, používáme nejčastěji stříbrné zárubně z kovolaminátu. Lesklé povrchy jsou obecně náchylnější k viditelnějším stopám např. po otiscích prstů, díky hladkému a ucelenému povrchu však není údržba nijak náročná.

 

 

Barevný lak jako povrchová úprava dveří Sapeli je další skvělou variantou, jak oživit interiér domu či kanceláře. Nejčastěji používané barvy jsou bílá a slonová kost, nápadům se zde však meze nekladou, a proto nabízíme nástřik jakoukoliv RAL barvou dle vzorníku. Kromě širokého výběru barev dbáme na to, aby se jednalo o odolné barvy se zdravotním atestem. Nástřik probíhá ručně na MDF desku v několika vrstvách, následně je barva vytvrzena pomocí UV lampy.

 

Fólie – povrchová úprava vhodná pro málo namáhané prostory. Fóliové dveře jsou velmi často používány developery jako standard při vybavování bytů. Výhodou je nízká pořizovací cena, která sebou však nese i nižší odolnost a pravděpodobnější náchylnost k poškození.

Nejnovější články

Ekologické bydlení – lze zařídit interiér ekologicky?
Zobrazit článek

Ekologické bydlení – lze zařídit interiér ekologicky?

Chcete mít bezpečný a ekologický interiér? Vybírejte u ověřených dodavatelů.

Skleněný obklad za kuchyňskou linku z Grafoskla
Zobrazit článek

Skleněný obklad za kuchyňskou linku z Grafoskla

Jak vybrat správný motiv pro obklad za kuchyňskou linku?

Interiérové dveře Carman – doors
Zobrazit článek

Interiérové dveře Carman – doors

Novinka v sortimentu. Interiérové dveře ihned k odběru!