Jaký materiál vybrat pro interiérové dveře?

Povrchová úprava pro interiérové dveře

Možnosti povrchových úprav pro interiérové dveře jsou v současné době tak rozsáhlé, že i odborníci z oboru stavebnictví mají občas problém se v nabídce zorientovat. V našem sortimentu máme zastoupeny všechny možnosti povrchových úprav, kde si mají možnost vybrat jak milovníci přírodních materiálů, tak i vyznavači moderního umělého povrchu.
Každý povrch má své výhody, ať už vás limituje cena, vzhled nebo odolnost, díky důkladnému zhodnocení požadavků a představ máte možnost zvolit tu nejlepší variantu pro Vaše bydlení.

Každý výrobce zpracovává a navrhuje povrchovou úpravu dle svých výrobních možností, proto většinou nenarazíte na dva identické povrchy.

Intriérové dveře Trend nabízí povrchovou úpravu v z materiálů, jako je přírodní dřevěná dýha, CPL, Struktura, vysoký lesk, stříkaná barva i folie. 

Interiérové dveře Sapeli disponuje úpravou laminát, přírodní dřevěná dýha, vysoký lesk, stříkaná barva dle RAL vzorníku a fólie.

Interiérové dveře Hörmann jsou vyráběny v površích Duradecor hladký / strukturovaný, přírodní dřevěná dýha, vysoký lesk, ultramatný povrch, břidlicová struktura, a v neposlední řadě oblíbená hladká barva RAL. 

 

CPL – LAMINÁT

Disponuje rozsáhlou škálou dekorů, které zaručují jednotnost u všech objednaných dveří a zárubní, bez ohledu na časové rozmezí objednávek. Většinou se vyrábí v dekorech přírodních materiálů, výjimkou však nejsou ani barevné lamináty dle RAL vzorníku, nebo dokonce metalické barvy. Laminát můžeme dělit na CPL laminát, který disponuje tloušťkou 0,2 mm, a HPL laminát, určený převážně do komerčních či jinak výrazně namáhaných objektů, tloušťka je zde 0,8 mm. Laminátové dveře doporučujeme mimo jiné do bezbariérových interiérů, kde může docházet ke kontaktu např. s invalidním vozíčkem, a je tak minimalizováno riziko odření povrchu, nebo také pro interiéry, ve kterých přebývají domácí mazlíčci, kteří mají ve zvyku domáhat se otevření pomocí škrábání na dveře či zárubně. 

 

DÝHA

Jedná se o druhou nejčastěji používanou povrchovou úpravou pro interiérové dveře.
Interiérové dveře v dýze budou vždy příjemné na dotek, díky pečlivému opracování a přelakování 4-mi vrstvami UV laku si zachovají vysokou odolnost. V nabídce je více jak 100 dekorů. V případě požadavku na specifický odstín dřeva existuje možnost vyrobit interiérové dveře v surovém stavu,
a následně tyto dveře namořit dle zadání. Jako všechny přírodní materiály, i dřevěná dýha si zachovává svoji jedinečnou vlastnost postupem času „vyzrát“, a získat si díky oxidaci svoji barvu. Při objednávce interiérových dveří se vždy vyrábí pro danou zakázku dveře z jedné šarže dýhy, barevnost je tak jednotná. Interiérové dýhované dveře se u výrazných dřevin mohou lišit svoji kresbou, což je důkaz jedinečnosti a krásy přírodních materiálů. Všechny dýhované povrchy jak z tuzemských, tak
i exotických dřevin, jsou vybírány a certifikovány zcela v souladu s obnovitelnými zdroji přírody.

VYSOKÝ LESK / MAT

I tato povrchová úprava si našla cestu do českých interiérů. Barevná škála se skládá z 11 základních barev od nejžádanější bílé, přes champange, červenou, černou,  či luxusně vypadající tmavě modrou. Při použití interiérových dveří v dekoru vysoký lesk se často používají zárubně ze stříbrného kovolaminátu. Výrobce, Dveře Trend, nabízí ve vysokém lesku i obložkové zárubně! Díky hladkému
a ucelenému povrchu není údržba nijak náročná.

 

BAREVNÝ LAK 

Skvělá příležitost, jak oživit interiér domu či kanceláře. Nejčastěji používané barvy jsou bílá a slonová kost, nápadům se zde však meze nekladou, a proto nabízíme nástřik jakoukoliv RAL barvou dle vzorníku. Kromě širokého výběru barev dbáme na to, aby se jednalo o odolné barvy se zdravotním atestem. Nástřik probíhá ručně na MDF desku v několika vrstvách, následně je barva vytvrzena pomocí UV lampy.

DURADECOR

Kvalita povrchové úpravy Duradecor nadchne každého. Díky významné odolnosti vůči nárazům či změnám teplot, v kombinaci s krásným designem dřeva, se jedná o skvělou volbu příznivců přírodního vzhledu v interiéru. 

DURADECOR BŘIDLICE / STRUKTURA

Jemně strukturované povrchy imitují dřevo či břidlici. Textury jsou vylisované přímo do dveřního křídla, a umožňují tak vnímat charakteristickou kresbu dřeva či břidlice. Reliéfní struktura navíc umožňuje přirozenou hru barev. 

FÓLIE 

Povrchová úprava vhodná pro málo namáhané prostory. Fóliové dveře jsou velmi často používány developery jako standard při vybavování bytů. Výhodou je nízká pořizovací cena, která sebou však nese i nižší odolnost a pravděpodobnější náchylnost k poškození.

Hrneček

Chcete vědět více?

Zastavte se za námi do některé z našich prodejen! Rádi Vám poradíme
s výběrem a předáme potřebné informace.

Nejnovější články

Bezobložkové stavební pouzdro JAP
Zobrazit článek

Bezobložkové stavební pouzdro JAP

Bezobložkové stavební pouzdro AKTIVE a EMOTIVE

Sobotní otevírací doba
Zobrazit článek

Sobotní otevírací doba

Máme pro Vás otevřeno také v sobotu. Pokud potřebujete prodiskutovat Váš projekt s technikem, domluvte si předem schůzku. Vyhnete se tak případnému čekání.

Ekologické bydlení – lze zařídit interiér ekologicky?
Zobrazit článek

Ekologické bydlení – lze zařídit interiér ekologicky?

Chcete mít bezpečný a ekologický interiér? Vybírejte u ověřených dodavatelů.