Interiérové dveře a jejich výplň

 

Nejsou dveře jako dveře. Nudná, ale pravdivá fráze. Většina klientů řeší v prvé řadě design a povrch dveří. Není se čemu divit, interiérové dveře jsou výrazným prvkem, který je každému hned na očích. Proč je dobré se zajímat i o takzvanou výplň dveří, se pokusíme vysvětlit. Všimli jste si, že některé interiérové dveře jsou lehčí, a jiné těžší? Zdá se Vám, že je přes některé dveře všechno slyšet? Když pomineme možnou protihlukovou úpravu, základní rozdíl dělá zcela jistě konstrukce a samotná výplň dveří.

Ať už vybíráte interiérové dveře Sapeli, Trend, Hörmann nebo italské dveře Barausse, každý z výrobců nabízí hned několik variant dveřní výplně.

 

Papírová voština. Standard pro většinu developerských projektů. V kombinaci s povrchem z papírové folie se jedná o zaručeně nejlevnější řešení. Uvnitř dveří se skrývá skládaný papír. Díky tomu jsou dveře velmi lehké, nevyznačují se hlukovým útlumem a dají se lehce prokopnout.

 

Žebrovaná odlehčená dřevotřísková výplň – dveřní křídlo je vyplněno jednotlivými dutinkami, které zajišťují stabilitu dveří, dveřní křídlo je stabilní, neprohýbá se.

 

Odlehčená dřevotříska – jedná se o celoplošnou výplň s horizontálně vedenými dutinkami – ideální varianta pro interiérové dveře s vyšším zatížením.

Plná dřevotřísková výplň – kvalitní dřevotřísková výplň vhodná pro vysoké zatížení. Interiérové dveře jsou stabilní, zajišťují vyšší zvukový útlum, než u voštinové výplně.

 

Nejnovější články

Akce -16% na bílé dveře Sapeli
Zobrazit článek

Akce -16% na bílé dveře Sapeli

Bližší informace k probíhající akci na interiérové dveře Sapeli.

Hledáme montážníka!
Zobrazit článek

Hledáme montážníka!

Hledáte práci? My hledáme zaměstnance! Mrkněte se, třeba hledáme právě Vás!

Venkovní skleněná stříška nad vchodové dveře
Zobrazit článek

Venkovní skleněná stříška nad vchodové dveře

Venkovní stříšky nad vchodové dveře hned v několika variantách.