Interiérové dveře a jejich výplň

 

Nejsou dveře jako dveře. Nudná, ale pravdivá fráze. Většina klientů řeší v prvé řadě design a povrch dveří. Není se čemu divit, interiérové dveře jsou výrazným prvkem, který je každému hned na očích. Proč je dobré se zajímat i o takzvanou výplň dveří, se pokusíme vysvětlit. Všimli jste si, že některé interiérové dveře jsou lehčí, a jiné těžší? Zdá se Vám, že je přes některé dveře všechno slyšet? Když pomineme možnou protihlukovou úpravu, základní rozdíl dělá zcela jistě konstrukce a samotná výplň dveří.

Ať už vybíráte interiérové dveře Sapeli, Trend, Hörmann nebo italské dveře Barausse, každý z výrobců nabízí hned několik variant dveřní výplně.

 

Papírová voština. Standard pro většinu developerských projektů. V kombinaci s povrchem z papírové folie se jedná o zaručeně nejlevnější řešení. Uvnitř dveří se skrývá skládaný papír. Díky tomu jsou dveře velmi lehké, nevyznačují se hlukovým útlumem a dají se lehce prokopnout.

 

Žebrovaná odlehčená dřevotřísková výplň – dveřní křídlo je vyplněno jednotlivými dutinkami, které zajišťují stabilitu dveří, dveřní křídlo je stabilní, neprohýbá se.

 

Odlehčená dřevotříska – jedná se o celoplošnou výplň s horizontálně vedenými dutinkami – ideální varianta pro interiérové dveře s vyšším zatížením.

Plná dřevotřísková výplň – kvalitní dřevotřísková výplň vhodná pro vysoké zatížení. Interiérové dveře jsou stabilní, zajišťují vyšší zvukový útlum, než u voštinové výplně.

 

Nejnovější články

Interiérové dveře Carman – doors
Zobrazit článek

Interiérové dveře Carman – doors

Novinka v sortimentu. Interiérové dveře ihned k odběru!

Přírodní materiály v interiéru
Zobrazit článek

Přírodní materiály v interiéru

Interiérové dveře Sapeli a bočnicové schodiště JAP Laser 1000

Interiérové dveře Sapeli s nadsvětlíkem
Zobrazit článek

Interiérové dveře Sapeli s nadsvětlíkem

Realizace v rámci rekonstrukce rodinného domu. Interiérové dveře Sapeli – přírodní dřevěná dýha ořech.