Interiérové dveře a jejich výplň

Co o výplních dveří možná nevíte

Pomineme-li otázku ceny, většina klientů řeší v případě interiérových dveří nejdříve estetickou otázku, tedy jejich design. Není se čemu divit, interiérové dveře jsou výrazným prvkem, který je každému hned na očích. Povrchová úprava je důležitá z estetických i odolnostních důvodů. Důležitou skutečností je ale také fakt, že životnost a funkčnost dveřního křídla určuje konstrukce a její výplň.

 

Proč je dobré zajímat se o výplň dveří

Všechny interiérové dveře, které zákazníkům nabízíme, disponují obvodovým rámem z masivního dřeva. Díky tom nedochází u našich časem k vyviklání pantů, což se může stát u dveří, jejichž rám je tvořen z náhražek, nebo nekvalitní dřevotřísky.
Víte tedy, že kvalitní stabilní rám dveří má svůj význam. Nyní se dostáváme k výplním dveří. Těch je hned několik druhů.

Každý klient má na interiérové dveře jiné nároky. Proto se v naší nabídce můžete setkat s dveřmi, které mají výplň z papírové voštiny, odlehčené, žebrované, nebo dokonce plné DTD desky.

  • Všimli jste si, že některé interiérové dveře jsou lehčí, a jiné těžší?
  • Zdá se Vám, že je přes některé dveře všechno slyšet?

Ať už vybíráte interiérové dveře Trend, dveře Sapeli nebo Hörmann, každý z výrobců nabízí hned několik variant dveřní výplně.

Papírová voština

Papírová voština je v zásadě nabízena vždy jako standard pro většinu developerských projektů. V kombinaci s povrchem z papírové folie se jedná o zaručeně nejlevnější řešení. Uvnitř dveří se skrývá skládaný tvrzený papír, který má tvar včelích plástů. Díky tomu jsou dveře velmi lehké, nevyznačují se významným hlukovým útlumem, a při nešetrném zacházení se dají se lehce prorazit. Důležitá informace je, že takové dveře se nedají opravit.

Žebrovaná odlehčená dřevotříska

Žebrovaná odlehčená dřevotřísková výplň – dveřní křídlo je vyplněno jednotlivými dutinkami, které zajišťují stabilitu dveří, dveřní křídlo je stabilní, neprohýbá se.

Odlehčená dřevotříska

Jedná se o celoplošnou výplň s horizontálně vedenými dutinkami – ideální varianta pro interiérové dveře s vyšším zatížením.

Plná dřevotřísková výplň

Kvalitní dřevotřísková výplň vhodná pro vysoké zatížení. Interiérové dveře jsou stabilní, zajišťují vysoký zvukový útlum, používá se nejčastěji pro interiérové dveře se speciálními vlastnostmi (protihlukové, protipožární dveře, vstupní dveře).

Jak si vybrat ty správné dveře?

Našim klientům dáváme možnost vyzkoušet si manipulaci se všemi typy dveřních křídel. Pokud je z důvodu minimálního zatížení stavby požadavek na co nejlehčí interiérové dveře, jsou zde ke zvážení dveře s voštinovou výplní. Tak se ale nestává příliš často, proto, pokud se klient rozhoduje, doporučujeme interiérové dveře s odlehčenou dřevotřískou. Jedná se i ideální soulad mezi cenou a kvalitou dveří.

Interiérové dveře s odlehčenou dřevotřískou jsou pevné, mají přiměřený zvukový útlum, neprohýbají se, a manipulace s nimi je jednoduchá i pro malé dítě.

Všechny nabízené interiérové dveře jsou konstruovány ze zdravotně nezávadných materiálů.

Hrneček

Chcete vědět více?

Zastavte se za námi do některé z našich prodejen! Rádi Vám poradíme
s výběrem a předáme potřebné informace.

Nejnovější články

Bezobložkové stavební pouzdro JAP
Zobrazit článek

Bezobložkové stavební pouzdro JAP

Bezobložkové stavební pouzdro AKTIVE a EMOTIVE

Sobotní otevírací doba
Zobrazit článek

Sobotní otevírací doba

Máme pro Vás otevřeno také v sobotu. Pokud potřebujete prodiskutovat Váš projekt s technikem, domluvte si předem schůzku. Vyhnete se tak případnému čekání.

Ekologické bydlení – lze zařídit interiér ekologicky?
Zobrazit článek

Ekologické bydlení – lze zařídit interiér ekologicky?

Chcete mít bezpečný a ekologický interiér? Vybírejte u ověřených dodavatelů.