Posuvné dveře

Interiérové posuvné dveře

Posuvné dveře ocení především uživatelé, kteří se potýkají s nedostatkem místa v interiéru, jelikož díky použití posuvných systémů je zajištěna jeho významná úspora.
Výhodou je i skutečnost, že posuvné dveře se dají použít i tam, kde je požadována bezbariérová úprava. Mezi naše časté zakázky patří i realizace pro domovy důchodců – například pro domov důchodců v České Skalici, kde je zvýšený výskyt osob upoutaných na invalidní vozík.
Posuvné dveře dělíme dle zvoleného posuvného systému. Posuv na stěnu, nebo posuv do stavebního pouzdra.

Posuvné dveře na stěnu

V případě, že hledáte opravdu zajímavý a funkční způsob úspory místa v interiéru, jsou posuvné dveře na stěnu tím pravým řešením. Samotná funkčnost je zajištěna tak, že se interiérové dveře pohybují pomocí kolejnice podél stěny, a nezabírají tedy více prostoru než je nutné. Z důvodu relativně lehké instalace se tento způsob volí často u rekonstrukcí, ale ani u novostaveb se nejedná
o neobvyklé řešení.

Posuvné dveře na stěnu dělíme podle počtu posuvných křídel, tedy na jednokřídlé či dvoukřídlé. Ani jeden ze způsobů nevyžaduje speciální stavební úpravu. Pro větší pohodlí lze využít synchronizace mechanismu tak, aby se při otevírání jednoho křídla současně otevíralo i křídlo druhé.

interiérové dveře Sapeli posuvné na stěnu
Posuvné dveře Sapeli do pouzdra

Posuvné dveře do pouzdra

V současnosti jeden z nejoblíbenějších a zároveň nejelegantnějších způsobů otevírání interiérových dveří. Největší výhodou je bezesporu úspora místa, neboť se dveře zasouvají do stavebního pouzdra, které je zabudováno přímo ve stěně. Úsporu místa oceníte nejen v malých, ale i v prostorných interiérech. Jedná se o zajímavý a důmyslný způsob řešení, jak opticky odlehčit prostory. Více informací na stavební pouzdra pro posuvné dveře. Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat!

Katalogy ke stažení

Dveře Sapeli

Katalog SAPELI 2020

Dveře Trend

Katalog dveří značky Trend

Posuvné systémy JAP

Katalog posuvných systémů JAP  pro posuvné dveře

Hrneček

Chcete vědět více?

Zastavte se za námi do některé z našich prodejen! Rádi Vám poradíme
s výběrem a předáme potřebné informace.

Jap
Par-ky
Barausse
Sapeli