Celoskleněné dveře a stěny

Celoskleněné dveře v interiéru? Ano!

Celoskleněné dveře jsou výrazným interiérovým prvkem. Svým designem mohou příznivě ovlivnit prostor a charakter celého interiéru. Máme k dispozici široké spektrum vzorů od skel pískovaných, gravírovaných, leptaných, až po Grafosklo. Celoskleněné dveře je možno použít jako klasické otočné, tak i jako posuvné na stěnu či do stavebního pouzdra. Křídla dveří jsou bezpečnostně upravena proti poškození.

Pokud máte v interiéru například tapetu se zvláštním ornamentem, který byste rádi někde zopakovali,  nebo jednoduše toužíte po zajímavé grafice, není nic jednoduššího, než využít neomezené možnosti celoskleněných dveří. Díky použitelnosti na velkých formátech můžeme vyrobit celou stěnu s požadovaným motivem. Postaráme se jak o návrh, tak výrobu i realizaci.

Využití celoskleněných prvků není pouze výsadou luxusních kanceláří či komerčních prostor. Své místo si již našli ve velké spoustě klasických domácností. Nejen že umožňují prosvětlení celého interiéru, ale díky snadné údržbě lze jejch použitím získat originální a zároveň praktický doplněk interiéru.

Interiérové dveře a stěny ze skla vyrábíme vždy z bezpečnostního kaleného skla. Dle velikosti skleněné plochy se jedná o tloušťku 8, 10 nebo 12 mm.

Jak vybrat celoskleněné dveře?

Co je to pískované sklo? Pískování je způsob dekorativní úpravy skla.Využíváno je hlavně v případech, kdy klient požaduje zajímavější, než jednobarevné sklo, zároveň ale nechce experimentovat s barvami. Vypískovat lze jakékoliv logo, obrazec či ornament. Na sklo je nalepena speciální fólie s vyřezaným motivem. Skleněná tabule je dále posunuta do „pískovačky“, kde je proti sklu pod proudem „vystřelován“ jemný písek. Po odkrytí folie je na nezakrytých místech povrch skla zdrsněný a zmatněný. Pokud je povrch po pískování ošetřen speciálním nanolakem, není třeba se obávat náročnější údržby.

Co je to gravírované sklo? Gravírování je dalším často používaným způsobem zdobení skla. Jedná se o jemné odstranění povrchové vrstvy. Vybírat můžete zcela individuálně tvar, rozměr, či dokonce provedení – mat, lesk. Matné gravírování lze použít na všechny typy skel, leštěný gravír se používá nejčastěji pro matná skla typu Satináto.

Co je to Grafosklo? Grafosklo je sklo se zalaminovanou grafickou folií, tapetou, nebo látkou. Jedná se o prvek, který je v podstatě bez omezení výběru. Pokud vyberete například motiv pro velkou celoskleněnou stěnu, grafik podklady zpracuje tak, aby na sebe jednotlivé dílce s grafickým vzorem perfektně navazovaly. Grafosklo najde využití jak u malých formátů (výplně kuchyňských dvířek), tak i u velkých posuvných celoskleněných stěn, nebo dveří.

Co je to kalené sklo? Kalení je proces, kterým sklo prochází, aby byla zajištěna jeho vyšší odolnost a pružnost. Jedná se o, velmi zjednodušeně řečeno, zahřátí na vysokou teplotu, a následné rychlé povrchové ochlazení. Sklo tak kromě zvýšené odolnosti získá i velmi důležitou vlastnost, a to je bezpečnost. Pokud by došlo k jeho rozbití, celá plocha se rozdělí na miniaturní neostré střepy, kterými se nelze poranit.

Katalogy ke stažení

Skleněné stěny

Katalog skleněných stěn od značky JAP

Dveře Sapeli

Katalog SAPELI 2020

Hrneček

Chcete vědět více?

Zastavte se za námi do některé z našich prodejen! Rádi Vám poradíme
s výběrem a předáme potřebné informace.

Jap
Par-ky
Barausse
Sapeli