Bezpečnostní dveře

Vchodové bezpečnostní dveře

Investice do interiérových vchodových bezpečnostních dveří se vyplatí. Interiérové vchodové (vstupní) bezpečnostní dveře zaručují nejen vysokou odolnost proti vloupání, ale také protipožární, či protihlukovou úpravu. Při výběru si můžete navolit úroveň zabezpečení, tzv. bezpečnostní třídu, neprůzvučnost, požární odolnost, způsob uzamykání, počet jistících bodů, těsnění, či kombinaci povrchů. Možnost nakombinovat dva povrchy ocení klienti, kteří již mají svůj interiér sladěn do konkrétního dekoru, a nechtějí vchodovými dveřmi tuto harmonii narušovat. Často tak realizujeme zakázky, kdy je povrch bezpečnostních vchodových dveří z interiérové strany shodný s ostatními dveřmi, a venkovní strana je vytvořena v dekoru odlišném, například u panelových bytů, shodném s ostatními vchodovými dveřmi na společné chodbě.

bezpečnostní dveře Sherlock
bezpečnostní dveře Sherlock
bezpečnostní dveře Sherlock
bezpečnostní dveře Sherlock

Jak vybrat vchodové bezpečnostní dveře?

Současná nabídka vchodových bezpečnostních dveří je velmi široká, pokud tedy hledáte pravidlo, podle kterého vyberete ty správné dveře, máme pro Vás pár bodů k zamyšlení.
Nejdůležitější parametr je bezpečnostní třída. Ta je stanovena na základě normy, kterou se během certifikace řídí testování. Během testovacího procesu podléhají vchodové bezpečnostní dveře mechanickému namáhání, pro každou bezpečnostní třídu je stanovena jasně daná odolnost. Vždy, když budete kupovat bezpečnostní dveře, vybírejte podle zvolené bezpečnostní třídy  a požadujte k nim platný certifikát. Ne zřídka zákazníci podlehnou lákavé nabídce a pořídí si „cenově výhodné“ vchodové „bezpečnostní“ dveře. Bohužel taktiky prodejců jsou různorodé, proto časem klienti přijdou na to, že namísto bezpečnostních, mají dveře protipožární, v lepším případě alespoň s bezpečnostním kováním.

Protipožární odolnost je další prvek, který si klient při objednávce vstupních interiérových bezpečnostních dveří určuje. Pokud se jedná o vchodové bezpečnostní dveře do bytu, musí se dle zákona jednat o bezpečnostní protipožární dveře. Hlavním účelem těchto interiérových protipožárních dveří je odolnost vůči ohni a vysokým teplotám, dle zákona minimálně 30 minut. Vybírejte tedy vždy dveře, které jsou opatřeny certifikátem EI 30 a více.

Zámek a kování pro vchodové bezpečnostní dveře vybírejte vždy s přihlédnutím na zvolený stupeň bezpečnostní třídy Vašich dveří. Doporučujeme volit zámek i vložku stejné, nebo vyšší třídy. Kvalitní bezpečnostní kování je samozřejmostí, jelikož chrání samotný zámek, a nelze jej z vnější strany demontovat.

Zvuková izolace je vítána asi u všech majitelů bytů, kteří sdílí společné prostory s ostatními sousedy. Jako dostatečná zvuková odolnost je uváděna hodnota útlumu 37dB. Maximální možný útlum je až 43dB.

Vzhled vchodových dveří v současné době již není omezujícím faktorem. Nabízíme klientům širokou škálu povrchů a materiálů, které lze i kombinovat a vytvářet tzv. dvojpovrch. Jednoduše tak můžete sladit bezpečnostní dveře z jedné strany s dveřmi interiérovými, a z venkovní strany s ostatními vstupními dveřmi.

Vchodové bezpečnostní dveře si zaslouží také bezpečnostní zárubeň. Samotné bezpečnostní dveře mají váhu v rozmezí 60-80 Kg! Jejich instalace do původní kovové zárubně přináší riziko deformace staré zárubně, zvýšení průniku hluku či úniku tepla. Originální bezpečnostní zárubeň je po celém svém obvodu zesílena přivařením krytů s kalenými štíty.

Pokud chcete ušetřit, kupte si kvalitní vchodové bezpečnostní dveře, požadujte certifikáty, které garantují požadované vlastnosti, jako je bezpečnostní třída, protipožární odolnost, neprůzvučnost, a další. Nákupem certifikovaných dveří investujete do svého interiéru dlouhodobě.

Katalogy ke stažení

Dveře SHERLOCK

Katalog bezpečnostních dveří Sherlock 2020

Dveře Sapeli

Katalog SAPELI 2020

Hrneček

Chcete vědět více?

Zastavte se za námi do některé z našich prodejen! Rádi Vám poradíme
s výběrem a předáme potřebné informace.

Jap
Par-ky
Barausse
Sapeli